• ramazan da aşk başkadır

  1.
  öncelikle;
  korkmayın la.
  var yani böyle birşey.

  aşkla ilgili olarak sizlere öyle aksakallı dede edasında alengirli cümleler kuracak değilim. beceremem zaten, saçmalarım. lakin biraz sonra saçmalamayacağımın garantisi yoktur!! ramazan geldi "aşk"ı kesin olarak gözlemledim gördüm diyebilirim . öyle "ramazan" dedim diye de sufi bir yaklaşımla saçmalayıp elif şafak edasında, manevi aşktan bahsederek "aşk"ı özetleyecek değilim şimdi burada. yalnız, belki "dalyarak" diye bir roman yazabilirim şu an. zira çok iyi satıyor. terbiyesizlikle suçlayacak olanın alnını karışlarım. hoppp..beş karış!!

  bu ramazan ayında, daha iki gün oldu lakin. kısa bir süre olsa da, aşkı gözlerimle görmeme bi miktar aracılık etti. neyse canım evladım, anlatıcam yahu. bir dur, az sabret, anlatıyorum!

  şuan çalıştığım daha doğrusu çalışmaya çalıştığım işyerinde bir çift var, her dakika birlikteler sabah işe gelirken, giderken, molalarda yemeklerde falan hep beraberler. sabah oğlan izmir'in bir ucundan bir ucuna gidip kızı metro istasyonundan alıp işe beraber geliyor, akşamda aynı metro istasyonunda bırakıp oradan evine dönüyor o derece, her neyse balım böreğim. resmi bir ortamda olmalarından mütevellit pek sarmaş dolaş oldukları yok ama, birlikte oldukları aşikar. zaten kimseden, gizlemiyorlar. çok fazla da tanımadığımdan nasıl bir duygu düzeyinde aşk yaşadıklarını bilmiyorum. lakin ramazan geldiğinden beri, özellikle erkeğin bünyesinden taşan bir aşk gördüm. şöyle ki;

  erkek oruç tutuyor. lakin kız tutmuyor. bunları, dini yönlerini göstermek için söylemiyorum. insanların inandıkları dinlerle gram ilgili değilim. "uludağ sözlük dini" diye bir dine ya da inanca gönül ver, o da zerre umrumda değil. bunu, yalnızca anlattığım şeyin bir parçası olduğu için söylüyorum. her neyse mevzuya dönüyorum bebeğim.

  hanım kızımız oruç tutmadığı için öğle yemeğini ofisin yemekhanesinde yiyiyor. erkeğin de, oruçlu diğer ofis çalışanlarının öğle arasında yaptığı gibi, fosur fosur uyumasını beklerdim ama o öyle yapmıyor. kızla beraber yemekhaneye gidip sıraya giriyor, herkesin yemek yediği o kalabalık yemekhaneye gidip masada karşısına oturuyor, kız yemek yerken gözlerinin içine bakıyor ve kız yemeğini bitirdikten sonra kızla beraber dışarı çıkıyor. ramazanın ilk iki günü böyleydi. eleman ne kadar aşıksa artık, kızı bir dakika bile yalnız bırakmak istemiyor, aç ve susuzken bile yanında olmak istiyor. kızın gözlerinde de aynı duygu var sanki. azıcık onu da dikizleyince fark ettim(yakalasalar sikecekler belamı). burada sadece erkeğe yüceltmeyelim şimdi. kız tam tersi durumda olsa bunu yapar mı acaba diye düşünüyorum? yapar lan belki. hatta yapsın lan. eee bana ne lan!!

  eee bende ramazanı böyle geçiriyorum işte. dikizleme, dedikodu, gıybet, haset, zin...o yok o yok, nerdee??? lütfen kayıtlara geçmesin. ancak, diğer hepsi diz boyu. yapacak çok bi şey yok. sevap da, günah da, kara murat da benim. haydi allah kabul etsin!
  2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  82144.
  küçükkene sofra kaltıktan sonra zorla halıları gırgırlıyordum. bir keresinde yan komşu'nun kızı merve'ye yakalandım. o da mahmut'a söylemiş. o da cemil'e. cemil de sınıftakilere söylemiş. sınıftakiler de okuldakilere söylemiş. okul da...ehehehe. yok daha neler. sonrasını hatırlamıyorum ama. sonuç olarak gırgırdan nefret ediyorum. ayrıca yeter bu konuyla ilgili daha fazla gırgır yapmayın amına koyim.
  6 -2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  81590.
  koruyup kollayan, yol gösteren, her manada destek olan müşfik bir erkekle, piç erkek aynı bünyede bulunmaz. sonra "vay efendim niye terketti, niye arayıp sormuyor?" deme, eğer zannettiğin gibi olsaydı ohooo.
  2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  81371.
  şu lanet olası yaz akşamında o kadar yalnızım ki; kumandanın pillerini dilliyorum. biraz kükürtlüler ama yapacak bişey yok, hafif bi titreme geldi allahıma. sanırım biraz elektrik aldım yalan yok.
  7 -2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • hastası olunan sözler

  15689.
  idrak-i meali bu küçük akla gerekmez, zira bu terazî bu kadar sikleti çekmez.
  7 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • kızlar tipe önem verir mi sorunsalı

  11.
  genelde tipsiz erkeklerle birlikteyken kendilerini mutlu ve daha güvende hissederler.
  2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • brezilya milliyetçiliği

  49.
  https://video.uludagsozluk.com/v/ölürüm-brezilyam-1677/  güldürendir..
  2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  80906.
  yaz tatilinde tekne turu yaptığımız vakitlerde, tekne turundaki karıya kıza hava olsun, sırf bana içlensinler diye teknenin en yüksek yerine çıkıp suya balıklama atlıyorum. balıklama dediğime bakma, daha çok göbekleme.

  etrafımı süzüyorum iyice, yakınlarımda kaynakçı gözlüğüne benzer gözlüklerini takmış, eşsiz deniz manzarasını süzen hatunlar varsa hemen o yöne doğru ilerliyor bulunduğu yere yakın bir yerden atlayışımı gerçekleştiriyorum. genelde kafamın üstüne değil de, ya göbeğimin ya da göt üstüne düşüyorum.

  artistliğime toz kondurmamak için sudan çıkarken "yehuuuuu" efektini çıkartıp ne kadar eğlendiğimi gösteriyorum. yine sudan çıktıktan sonra "çok süperrr bişey arkadaşlar keşke siz de cesaret edebilseniz" deyip kendimi oradaki herkesten farklı bir yere yüceltiyorum.

  suya çarpmanın verdiği yanma hissi, üstüne gavur amı gibi ortalığı yakan güneşin ve yediğim ızgara balığın etkisiyle midem bulanıyor. direk suya kusamayacağım için, yakınlarda bulunan kayalıkları göstererek "arkadaşlar ben kayalıklara kadar yüzeceğimmmm yehuuuuuuu!" deyip göt bela kayalıklara kadar yüzüyor ve kayalıkların arkasında böğüre böğüre kusuyorum.

  sonra da hiçbir şey olmamış gibi tekrar yüzüp tekneye geliyorum ve " gerçekten çok eğlenceli bunu daha sonra tekrar yapmalıyım " diyerek kremimi sürdükten sonra güneşe uzanıyorum.

  gerçekten yaptığı tatilin hakkını verenlerdenim! bence herkes benim gibi bir tatil geçirebilmeli ve herkes bunu bir kez de olsa yapmalı...

  (bkz: quid rides de te fabula narratur)
  6 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  80833.
  ne zaman bi toplu taşıma aracında, yağuz bi delüğanlı güzel bir hatun için akbil/kentkart basar ve "yoooo yo lütfen hiç gerek yok... valla gerek yok. nıçnıçnıççç. yeminle gerenk yok.. allah belamı versin ki yoooğğhh yaaaa" der; kara murat gibi kasılır kalır, işte biz o gün tükeneceğ... çok komik oluyonuz lan yapmayın. lan hiç olmazsa abartmayın! haaa, ben de arasıra kolluyorum bu durumu. teee en arkada bile olsam, uçarak ve herkeşşşleri ezerek, göt cebimdeki kenkartımı, "yetersiz bakiye" uyarısına maruz kalmış mühür gözlüme uzadıveriyorum. aldığım teşekkür ve de gülücükler yüzünden üç gün uyuyamıyorum, yemek dahi yiyemiyorum ama; siz yine de çok şeeeetmeyin. şimdi hadi bakiyim, işi biten arka taraflara ilerlesin. aracın arkası hebbb bomboş lütfen ilerleyelim!!!
  8 -1 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • maçkolik yorumları

  6.
  +iddaa'nın megastarı makli bu maça 2 dedi
  -emin misin makli eğer çok güveniyorsan yüklü girecem.
  +evet eminim kardeşim yüklü girebilirsin.
  -sağolasın makli yüklü giriyorum o zaman(5 tl bastı)
  7 -1 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  80241.
  bugün su içmek "yasaktır" yazan bir çeşmenin suyunu açıp içermiş gibi yaparak bi poz verdim arkadaşıma. çok komiğim ya kahretsin(!), komiklik olsun diye. hassiktir lan ordan derler adama. senin her yanın komik olsa ne yazar lan çükük herif. neyse çok üstüme gelme gece gece. o an komik geldi, yaptık işte. ama şu an çok tedirgin ve huzursuzum. kim bilir bu lavuk nerelerde paylaşacak resmimi. bu internette pis, fena bi şey biliyonuz. devlet büyüklerimiz bile söyledi.

  benim gibi birinin resminin altına "hahahaha güldürdü piç, kroya bak içilmez yazan çeşmeden su içiyor yea xdé " diye yorumlar yazılırsa ben neylerim. haaaa neylerim, nerelere giderim. ya twitter retweet trafiğinin en fazla gönderilen "komikli aptal salak adamlı fotosu" bu olursa? ben bu yaştan sonra o züppe beyaz yakalıların sıkıcı iş yaşamlarını renklendirmek için birbirlerine gönderdikleri komikli fotolardaki "salak" rolünü üstlenemem. bana ağır gelir. bu utançla yaşayamam!

  o yüzden hemen donumu giyeyim de yola çıkayım o pozu silmem lazım. hayat memat meselesi, öyle böyle değil. ölüm var diyorum sana işin ucunda ya!!!
  3 -1 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • kemal kılıçdaroğlu

  6076.
  ilkokul düzeyindeki sınıf başkanlığı seçimlerinde bile muhalafet yapamayacak kadar vasat bir siyasetçi.
  8 -5 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  79638.
  son bir aydır sürekli 118'le başlayan bilinmeyen numaralar servislerini arıyorum. hepsini bi güzel liste yaptım, her birini günde bir kere, çok fazla sıkılıyorsam iki kere arıyorum. telefona bay çıkarsa, kendini tanıtmasına bile izin vermeden "yanlış numara kardeşim burası ev ev, arama bir daha" diyerek kapatıyorum. kız çıkarsa sesimin en çekici tonunda "aslında farklı değiliz, birbirimizden... aslında hepimiz karanlıkta aynı değil miyiz?" diyorum. bekliyorum "ne güzel söyledin bebeğim" diyen çıkmadı henüz. "pardon, anlamadım" diyorlar genelde. hemen kendi adım ve soyadımı söyleyerek benimle aynı ismi taşıyan ne kadar insan varsa numaralarını alıp ufak kağıtlara yazıp kurayla günde 1 tanesini arıyorum ve "meraba kendimi aramıştım ama" deyip kapatıyorum. ilginç bir terapi yöntemi ben buldum. ama bazen işe yarıyor, tavsiye ederim...
  7 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  78229.
  ulan oldum olası şu sosyal medya üzerinden karıya kıza yavşama olaylarını hiç beceremedim. abi nasıl beceriyorlar ya, kafam almıyor cidden? şaka yollu mu söyledi diye düşündüm. ama adam ciddi ciddi aynen şunları yazıp hatunu etiketlemiş;

  "Doğu dünyasında muhalefetin başarısız olma sebeplerinden biri de homojenleştirici egemenliği statükodan daha fazla derinleştirici patolojilerle örülü pataşizofrenik metodolojilere sahip olma özelliğinden
  kaynaklanıyor gamze'cim."

  bu arada sonuna "cnm bnm ylrm ck tatlsn * )" şeklindeki notunu eklemeyi unutmuş sanırım. ama işin komik tarafı kızımız bu adamı ciddiye alıp cevap vermiş, gerçekten çok acı..çünkü bu adamın anlamını dahi bilmediği bunca terimi cümle içinde kullanması, dünyadaki tüm olasılıkların bir araya gelme ihtimalinden bile zor, belki de kızımız daha düne kadar menemene ekmek banıp yiyen, parmakların arasından süzülen o yağı dilleyen, güzel mini etekli bir hatun gördüğü vakit offf hacuuu hatunun götü kestttttt!! diye mırıldanan bir adam olduğunu bilmiyor. itiraf etmeliyim ki 8 yaşındaysanız ve amın evladıysanız hayat gerçekten çok zor..
  9 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  77128.
  mahalle maçlarında herkesin içtiği şişeden su içmeyen, içse bile 3cm havadan dökerek içen çocuklardan biri bendim lan.
  hatta zaman zaman, tişörtü süzgeç olarak kullanırdım.
  6 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • yeni şeyler getiriyorum