• sözlük yazarlarının itirafları

  92357.
  yıllar evveli idi. yada bi kaç sene önce falan mıydı yoksa? neyse o kadar şeapma şimdi, karışma yani. bizim bi mahmıt abimiz vardı. lastikçi. öyle kara kuru bir adamdı. aslında kara değildi de lastiklerin içinde kala kala kararmıştı gavat
  bu mahmıt abi, böyle toplar herkesi etrafına acayip acayip hikayeler anlatırdı. hepsi sallamaydı ama, çok eğlenceliydi. sırf gırgır şamata olsun diye giderdik, öyle yanına. yok "ben askerde albayın karısını zıplattım, komutan bile gördü bana ses edemedi" yok "ben güney korede ramboyla 3-5 nöbeti tuttum " * efenime söyleyim "gandalf var ya benim elimi öptü iki büyü gösterdim" üüffff ulan yalanın bini bin para. adam hayatında duymayacağın yalanlar atıyor. tebrik etmek lazım lan herifi…

  paşam, inan ben yazamam böyle hikayeler. anında yazıyor kerata, ağzın açık kalır. bir de bunun attığı yalanların dozu arttığında sesi de inceliyordu. takip etmesi ayrı bir keyif. bir keresinde otobanda yarış yapıyorlarmışmış sonra 250'le giderken bu takla atmış, hiçbi şey de olmamış. iyi neyse hadi inandık diyelim. herif durmuyor... dur lan at hırsızı... diyor ki; takla atan arabanın içinden çıktım orada da bir tane kadın vardı. karı geldi beni öptü. gökten mi indi lan karı? yuhhhh amını sikym..böyle yalan atsan adamı mahkemede asarlar lan. "falan" dedim lan çok. neyse falan işte.

  yine günlerden bir gün ben, ulaş, cihan, harry falan toplandık, gittik yanına. muhabbet formula yarışlarına geldi. bir sallıyor, bir sallıyor gıdısından aldığım görücen. ayrton senna'yla beraber yarışmışlar. bak sen. bilgili de ha, görüyon mu sen bizim lastikçi mahmıtı. senna'yı da tanıyor. beraber yarışıyorlarmış, senna ölünce buna demişler ki; "mahmıt nolur gel senna'nın yerine sen yarış".

  -yemin çek yeuvv?
  -heyaa ne sandın yarram.
  -eee, sen ne dedin mahmıt abi?
  -"benim askerlik yoklamam geldi, gidip vatani görevimi yapıcam. sevdiğim yarim var, züleyha( burda ses tizin allahı) onunla evlenmem lazım. asker kaçağına kız vermezler bizim oralarda" dedim, çektim askere gittim
  -valla delikanlı adammışsın mahmıt abi..

  ulan mahmıt bu kadar atılır mı dinime imanıma.

  sonra laf döndü dolaştı arabalara geldi. herkes giriyor konunun bir yerinden ama ben zerre çakmıyorum bundan. mahmıt abi döndü bana doğru, farketti hiç konuşmadığımı. severdi beni sağolsun, mınıırzınısktiiminin.

  -ne konuşmuyon lan, bak karı diyoz, mazda diyoz, sen de desene laa bişeyler, açmıyor mu lan yoksa kelamımız
  -ayıbsın abi olur mu öyle şey
  -eee
  -ee..şey abii..eski kasa de mi onlar?
  -siktir git lan, eski kasaymış. bi bunu duymuş bi yerden her seferinde aynı terane amuuno sikiyom. çok sıkıcısın lan sen.

  neyse mahmıt abi son sözüm sana, geceleri uyuyuma inşallah. lastiklerini yakacam lan senin, ocağına incir ağacı dikecem, o yılan dilini de kesecem, ufak eniklerin önüne atacam.
  2 -1 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  91677.
  güneşli günleri çok seviyorum çünkü ışık var. güneşle beraber, gölge de var. genelde gölgemin benden daha yakışıklığı olduğunu düşünürüp hep. hiç olmadık anda, birden ayağa kalkıp "Rambla paki rambla paya esa elarumba de barselona " diye bağıran bir adamım sonuçta. o yüzden yadırgamıyorum kendimi. bunlar, yeryatağında uyuyan modern insanın en büyük sorunuymuş diye okumuştum. bazı insanların yazdıklarını çok ciddiye alırım. kendimi de ciddiye alırım. kendimi ciddiye aldığım zamanlarda "hassiktir lan yavuşak" derim. yine kendimi ciddiye aldığım zamanların birinde, Audrey Tautou kadar güzel, yüzüne bakmaya kıyamacağım, bakışlarına o an orada aşık olduğum iki tane turist kıza yaklaşıp, "selamın aleykim benim için dış görünüş önemli değil" demişliğim vardır. neyse ki, türkçe bilmiyorlardı. gülüp, gittiler. komiklik olsun diye yabmamıştım oysa ki. en büyük sıkıntısı, kenkart yetmezliği olan bir adam için, fazla duygusalım! sevgililer cumhuriyeti bayramınız kutlu olsun arkadaşlar hayırlı geceler.
  10 -2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • osmanlının yıkılma nedenleri

  15.
  bir çok sebep vardır aslında bunlardan biride kendi istihbarat teşkilatını kurmakta çok geç kalmış olmasıdır. ülkede faaliyet gösteren yabancı istihbarat teşkilatları çöküşü hızlandırmıştır. 1880'lerin sonu 1900'lerin başına doğru abdülhamit hamle yapmış olsa da, devletin çöküşünü engelleyememiştir.
  12 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  91400.
  hacı bak ne anlatıcam, dinliyo musun aloo???!! ordamısın haa tamam. geçen kızlı erkekli oturuyoruz. sohbet muhabbet derken konu kişisel temizlikten açıldı, mevzu nasıl buraya geldi bende bilmiyorum. neyse hacut kızlar yaz aylarında günde kaç kez duş aldıklarından bahsederken, kızların duş sayısından çok etrafımdaki yavuşakların duştaki hatunların cıbıl hallerinin zihinlerinde canlandığını farkedince ağzımı yamığ yapıp gülümsedim. sonra bu sikimsonik detayı sizle paylaşırken abazaları hayata bağlayan detaylar bakınızı vermek istedim ama arkadaşa ayıb olmasın diye veremiyorum malesef. içimden bu kevaşeye bi ton sövüp sayarken abaza arkadaşım lafa girerek "yaz kış farketmiyo ben günde 3 kez duş alıyorum" deyi verince peşi sıra bastım kahkahayı engel olamadım. sanırım kızlar neye güldüğümü anlamadı ama yan masadaki hafif meşrep buğday tenli hatun neye güldüğümü anladı gözlerimi kısıp "için fesat, piçin tekisin" der gibi pis pis baktı.
  13 -2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sevgilisinden ayrılan yazar tribi

  1.
  sevgilisine yapamadığı atarı sözlük yazarlarına yapan yazardır. "gerçekten moralim çok bozuk !!!" diye bakınız bile verebilir. zamanında "bize ne lan sevgilinden ayrıldıysan, biz mi ayırdık sizi" diye mesaj attıydım birkaç tanesine. sonra, karşılıklı çok sağlam sövmüştük birbirimize. güzel günlerdi!
  15 -2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  91327.
  ne zaman berbere saçımı kestirmeye gitsem içimi bir tereddüt kaplıyor amına koyim. o koltuğa oturduğum andan itibaren kendimi acayip yakışıklı, çekici hissediyorum. sanki o an saçımı kestirmesem, o haliyle bıraksam daha iyi olacakmış gibi geliyor. berberin "evet abi nasıl keseyim" sorusuna o anda içimden "hiç ya öylesine aynanıza bakmaya geldim, ben daha sabah evde ki aynadan kendime baktım bi sikime benzemiyodum, sizin aynalar peki bi afilli gösteriyor beni. bi 5 dk. takılıp geri gitcem" demek istiyorum ama diyemiyorum açıkçası götüm yemiyor orası ayrı ama belki bir gün derim be!
  32 -2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  91258.
  hiçbir zaman bi kıyafetin en pahalısını alacak kadar param olmadı. aslında olduğu zamanlarda oldu ama almadım, belli bir noktadan sonra cimrileşiyor, parasına kıyamıyor insan. ama ben cimri değilim, zaten işi bıraktığım vakitten beri beş parasız yaşıyorum. her hafta sonu aynı eşofmanla bakkala gidiyor fotomaçımı alıp eve dönüyorum. iş için aldığım kıyafetlerimin hepsi eskidi en yenisi üç yıllık. y.rağı yedi afedersin aynen öyle. bu arada kış aylarında giyecek kazağım gocuğum yeleğim, atkım berem olmadığı için dışarıya çıkmadığım doğrudur. atkı dedim de, bana hiç atkı, kazak ören sevgilim de olmadı lan. her neyse kışın dışarı çıkmayı gerçekten sevmiyorum, çıksam bile bilmem kaç tl verip aldığım o kazağı yatarken giydiğim için tüyleneceğini bildiğimden masraf yapmıyorum. böylede ucuz hesapları yapan bi adamım işte. tüm bu olumsuzluklara rağmen kafamı bu sorunlar için yormuyorum, yoramıyorum daha doğrusu. arada böyle aklıma geliyor ama nedense üzülüp büyük bir dertmiş gibi efkarlanamıyorum. eskiden olsa belki üzülürdüm ama artık hiç bir şeye üzülemiyorum. ne sikim adam oldum lan ben.
  39 -2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  86616.
  damacanadan su pompalarken ayarını kaçırınca kafasını pompanın ağzına dayayıp yaklaşık yarım litre suyu boşa gitmesin diye içen adamdan zarar gelmez lan vallahi bak.
  6 -1 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  85963.
  aşktan tiksindirler amk. az önce şöyle bi feysbukuma göz attıyım dedim.

  "aşkımla 22. ayımızın sürprizi" diye bi albüm oluşturmuş oğlan.
  birbirlerine gözel sözler yazıyolar bu albüm altından.

  kız şunları yazmış;
  Seni seviyorum, çünkü bir ressamın çizebileceği en güzel tablosun sen. Renklerinle büyülüyorsun bla bla..

  oğlanda ona ithafen; Seninle olmanın en romantik yanı ne biliyor musun?
  Sensiz gecelerde sana söyleyemediklerimi bla bla..

  ulan sikiyim nasıl aşk lan bu? hiç bi orjinallik yok. bi aşk bu kadar basite indirgenerek nasıl yaşanır lan? kopyala yapıştır gönder, ulan iki satır bile yazdırmıyorsa o aşk sana. ona aşk deme zaten. her aşık olan can yücel'e nazım hikmet'e bağlayacak değil ama bu basitlik bu bayağılık insanı tiksindiriyor amk.
  21 -3 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • kent şeker 2012 reklamı

  20.
  duygulanmanın sebebi fonda çalan ayrılık şarkısıdır.

  (bkz: rashid behbudov)

  http://www.youtube.com/watch?v=K5Wr7QZdHsE+
  1 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sessizliği bozan ilk cümle

  132.
  koz ver amına goyim.
  6 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  83763.
  kalbimle beynim bir türlü aynı frekansta hareket etmiyor amına koyim, bi hatun görüyorum. "oh mis tam benlik hatun" dediğim vakit, beynim o hatunla ilgili ne kadar negatif veri varsa bulup önüme seriyor.. hal böyle olunca çaresiz, kalbimde küt küt atmayı bırakıyor tabii.
  4 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • elin oğlu diplomana değil yaptığın pilava bakar

  24.
  doğrusu; "elin oğlu diplomona değil popona bakar." sen 4 yıl uğraş çalış çabala, üstüne kariyer yap. elin oğlu sen süzüm süzüm süzülürken arkandan popona bakıp "götü kest!!!" diye mırıldansın, yani olacak iş değil!!!
  2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • kendini twitter fenomeni zanneden tip

  1.
  evet, var bu tiplerden, kendilerine sanırım "tespit insanı" diyorlar. şaşırtıcı durum ise çevrelerinde büyük bir kitlenin olması, o kitle ki, bir stadyumu kenardan doldururken, aynı anda boşaltabilir. nasıl yaparlar bilmiyorum ama gerçekten başarabilirler. bunların tek yaptığı iş yıllardır karikatürlerde, mizah dergilerinde, kitaplarda ve hatta köşe yazılarında yapılan tespitleri ısıtıp ısıtıp öne sunmak. bu kadar basit. yaptığı modern kopyala-yapıştır ama farkında değil sanırım. bu söylediklerim sadece sizin için geçerli değil retweetlerine bakıp orgazm olduğunuz kişiler içinde geçerli.

  al işte "şapkadan tavşan çıkarmayı marifet sanıyorlar. o da birşey mi ? ben kalbimden öküz çıkardım" yazmış. tipik ayrılık sonrası hatun beyanatı. bütün erkekler öküz? bi sen prensessin amına koyim? hatunun valiz kadar egosu var, ona buna öküz diyor. o öküz seninle sevgiliyken mükemmeldi süperdi ama, ağzını büküp üç yaşındaki bebeler gibi şirinlikler yapıyordun, duygusal gitarcı ergen şarkıları atıyordun. o zaman her şey iyiydi güzeldi, ama ayrılıktan sonra öküz oldu. nasıl bir riyakarlıktır lan bu. yok hacı konunun benle alakası yok. "öküz" lafına falan alındığım içinde değil, zaten tanıdıklarımın %99'u beni öküz olarak tanımlar. sen beni siktir et, diğerleri için konuşuyorum.

  aslında bu kişilere öğütler verirdim, ama bu sefer vermiyorum. 4 yıl sonra eskileri hatırlayıp utançtan kafalarını kıçlarına sokmalarını istiyorum. evet bunu gerçekten istiyorum, hatta bu hayatta tüm kalbimle istediğim ikinci şey bu. biri lotoyu tutturmak. umarım ikisinden biri gerçek olur.
  3 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • eski sevgiliyi geri döndürme büyüsü

  3.
  https://video.uludagsozluk.com/v/eski-sevgili-79615/

  ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • yaran inci sözlük entryleri

  169.
  başlık: beyler sevgilimin adı sema doğum gününde ne hediye alim lan

  2. semaver al, o anlar.

  gülmekten sıçırtmıştır.
  31 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  83016.
  insanların kusurlarının yüzüne vurulmasından utanç duyuyorum. "hop birader engelli o" , "engellisin", "engelli olanlara öncelik verin" , "kardeşim engellisin önce sen..." şeklinde konuşanları gördükçe sinirden kendimi sikesim geliyor. halbuki biraz empatiyle karşındaki insanın sana "sen eksiksin" demenin ne kadar yaralayıcı olduğunu düşünebilirsin. lakin dernek başkanları, "vicdanlı sahibi kimseler" o "engelli" olayını öyle bağıra bağıra yapıyor ki nefret etmemek elde değil. sonradan görme pezevenkler, "engellilere 100 sandalye bağışladık" şeklinde demeçler verirken yanlarındaki göt yalayan kimseler "yanlarında olsaydınız milyonlarca sandalyeye bedeldi" diyemiyor. çünkü diyemez, durmadan yalaması lazım. ezilenlerin ezilmeye devam edecek olması, vicdan sahibi kimselerin, naylondan kahraman olması üzücü.
  9 -2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının itirafları

  82702.
  davlumbaz demeye bayılıyorum lan söylemesi çok zevkli.. oğlum olursa adını davlumbaz koyacağım. kızım olursa da nevresim koymayı düşünüyorum. nevresim biraz üniseks isim gibi ama olsun..
  4 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • internetten tanışılan kızın kilolu çıkması

  3.
  yadırganmaması gereken durumdur, zira hiç birimiz brad pit değiliz amına koyim.
  5 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • sözlük yazarlarının en son çılgınlıkları

  9.
  işten geldiğim vakit çoraplarımı çıkartıp uyumak, evet durumumuz yok. çılgınlıklarımız bile fakir bizim.
  4 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • yeni şeyler getiriyorum